DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.06.2020 11:03:30 

Občanské sdružení "NA OBZORU o.s."

Parkování Kamýk

 

 

Nejde o výdělek, je to zastrašování?

 Dne 18. 1. 2012 společnost Central Group a.s., Kamýk svévolně zamezila závorou

příjezd na parkoviště (které sice stojí na jejich pozemku), ale jedná se o komunikaci

III.třídy, určené k bezplatnému užívání stávajícím rezidentům. Společnost CG si ve své

aroganci  ani nevyřídila a nezaplatila Městské části zábor veřejného prostranství.

Požadovala částku 2.500,- Kč měsíčně za jedno motorové vozidlo bez poskytnutí jakýchkoliv

dalších služeb. Na sousedním  hlídaném parkovišti je poplatek cca 800,- Kč a jsou volná parkovací místa. Z toho je patrné, že firmě CG nejde o výdělek, ale o znepříjemnění života stávajícím bydlícím.

Obrázky naleznete v sekci foto.

Závora byla umístěna 18.1. 2012  u ul. Papírníkova  vedle hlídaného parkoviště ve vjezdu na  uvedené parkoviště o rozloze cca 1.700 m2   a CG závoru a cedule odstranil 26.1. 2012 po zahájení správního řízení odborem dopravy. Nicméně osm dní bylo zabráněno obyvatelům sídliště parkoviště užívat (bylo prázdné, zabrané výše uvedenou firmou k podnikání, na které nemá oprávnění ani právo).

Central Group je sice vlastníkem pozemku, neboť jí pozemek jako celek prodalo Hlavní město Praha (Magistrát) i s komunikacemi, čemuž odpovídala i nízká cena pozemku. K pozemku patří i závazky k těmto parkovištím, a firma musí počet parkovacích míst zachovat a po případné výstavbě o dalších 100 míst navýšit.

Družstvo Papírníkova se obrátilo na příslušné orgány se žádostí o nápravu stavu a prozatím bylo parkoviště otevřeno bezplatnému užívání. Probíhá správní řízení odborem dopravy a další průběh se dá jen těžko předpokládat.

 

Prozatím nám investor předvádí „jak dobré vztahy“ bude mít ke stávajícím rezidentům sídliště Kamýk, pokud dojde k výstavbě. Svoji bezohlednost konečně předvedl i při prvotních jednáních, kdy neustoupil v ničem ze svého záměru, který sleduje výhradně co nejvyšší  zisk investora. K dosažení svého záměru zjevně použije společnost CG jakýchkoliv praktik.